• KUDÜS MESCİDİ AKSA PROGRAMIMIZ
 • Haber

  Hz.İbrahim ,Hz İshak, Hz Yakup, Hz Davut, Hz Musa, Hz Yusuf peygamberlerin kabirlerini ziyaret. BİR CUMA MESCİDİ AKSA turu

  KUDÜS MESCİDİ AKSA PROGRAMIMIZ

  Tarih 22:00:2019  BİR CUMA KUDÜS MESCİDİ AKSA PROĞRAMI  PROGRAM DETAYLARI

  Tur Ücreti : 575 $

   İstanbul – Tel Aviv – Yafa – El Halil – Kudüs

   Dural Turizm görevlisi Ali Gezer ile birlikte 21 Kasım 2019 Perşembe akşamı Konyadan 20.55 uçağı ile İstanbula uçuş,

   

  22 Kasım Saat 00:50 de İstanbuldan  THY’nin TK 791 sefer sayılı uçağıyla Tel Aviv’e hareket. Saat 02:55'te Telaviv'e varış. Pasaport işlemlerinin ardından Mescid-i Aksa’ya hareket.  Mescid-i Aksa bölümlerinden , Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI Mescid-i Aksa’da. Daha sonra Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet , Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi.  Hz.Davud’un(as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi.  Kudüs'te otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam ve Yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

   

  23 Kasım    : KUDÜS - EL HALİL 

  Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası , El Halil şehrine hareket. Yol üzerindeki Halhul  kasabasında Hz.Yunus(as )makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun bulunan Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve zevcelerinin  kabirlerini ziyaret. Kudüs'e geçiş ve akşam yemeği. Akşam ve Yatsı namazları Mescid-i Aksa’da.

   

   

   

   

  24 Kasım  2019 : ZEYTİN DAĞI -ERİHA-LUT GÖLÜ -YAFA

  Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası ,Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerde Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden Eriha’ya hareket.  Hz.Musa Makamı Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği  mekanı ve Lut Kavminin yaşadığı ve  helak olduğu bölgede  Lut Gölü nün görülmesi.  Osmanlı kenti olan Yafa şehir gezileri: Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi,Karakol Binası, Bahriye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Havalimanına hareket. 

   

  25 Kasım 2019 : TÜRKİYE'YE DÖNÜŞ

  Türk Hava Yolları  ile TK791 sefer sayılı uçağı ile saat 00:50'de  Telaviv- İstanbul uçuş.  

   

   

   

  Fiyata Dahil Hizmetler

   

   Gidiş - Dönüş uçak biletleri

  (İç hat bağlantı dahil)

  Vize ücreti + Tüm geziler ve ziyaretler

  Türkçe Rehberlik hizmetleri

  4*  Hotelde konaklama

  Sabah + akşam yemeği (açıkbüfe)

  Fiyata Dahil olmayan ücretler

   

  Öğle yemekleri

  Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

   

   

   

   

   

  Dural Turizm Blog / Haberler

  Send this to a friend